MAGNESİT A.Ş. Yeni Harç Tesisinin açılış töreni

Wed Jan 04 15:06:00 CET 2017

2017 Ocak ayı başında,Magnesit A.Ş. İkinci Harç Tesisi, yapılan bir törenle resmen hizmete açıldı. Yeni tesis, işlevselliği en iyi seviyeye getirmek için halihazırda 2016 Haziran’dan beri deneme çalışmalarına başlamıştı ve bu sayede de tesisin yıllık toplam püskürtme harcı üretim kapasitesi 230.000 tona ulaştı.
Törene, aralarında MAŞ Yönetimi, Teknik Şef Yahya Işıl, Proje Takımı, MAŞ çalışanları ve projeye dahil olmuş olan tedarikçilerin de bulunduğu yaklaşık 120 davetli katıldı. Merkezi Hammadde Zinciri Şefi Andreas Kriegl, Hammadde Tesis Grup Şefi Thomas Frömmer ve Hammadde Teknik Şefi Günter Thonhofer yurtdışından gelen misafirler olarak törende yerlerini aldılar.
Resmi konuşması sırasında, MAŞ Genel Müdürü Ekrem Bulur, herhangi bir dış mühendislik hizmeti almadan tamamlanan bu projenin hayata geçmesine katkı sağlayan herkese teşekkür etti. Takımının performansından gurur duyan Bulur, “Birlikte, nice yıllar boyunca üretim yapabilecek bir tesis inşa ettik” dedi. “Bu proje, Türk-Avusturyalı mühendislik becerilerinin mükemmel bir örneğidir” şeklinde konuşan Thomas Frömmer, bu projenin hayata geçişiyle ilgili duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Andreas Kriegl, katılımcılara “tonlarca harç üretimi” dileğinde bulunurken, proje bütçesinden 3 milyon Avro arttırmayı başaran proje takımının performansının altını tekrar çizdi.
Tesis, son teknoloji ürünü olarak inşa edildi ve aynı anda farklı sinter tiplerinden harç üretimi yapma imkanı veriyor. Açılış konuşmalarının ardından, tesisin kırma ve eleme sistemi, kontrol odasında Thomas Frömmer tarafından başlatıldı. Yeni tesisin ilk big bag’i Andreas Kriegl tarafından dolduruldu ve açılış törenine katılan davetliler bu big bag’i sırayla imzaladılar. Bununla beraber, orada hazır bulunan davetlilerin de katılımıyla, Döner Fırın 1 geçirdiği kapsamlı revizyon ardından yeniden ateşlendi.
Törenler, çalışanların ve tedarikçilerin de katılım gösterdiği bir akşam yemeği ile tamamlandı.

Fotoğraflar için lütfen tıklayınız.