RHI AG

RHI AG, yüksek kaliteli seramik refraktör malzemeler alanında dünya piyasalarında ve dünya teknolojisinde bir liderdir. Global piyasada top koşturan Avusturya kökenli RHI, Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika ve Çin olmak üzere dünya çapında 32 üretim tesisinde yaklaşık 8,400 kişi istihdam etmekte ve dört kıtada 70’i aşkın satış ve hizmet noktası tarafından temsil edilmektedir. Şirketin genel merkezi Avusturya’nın Viyana şehrindedir. RHI hisseleri Viyana Borsası Birincil Piyasasında (ATX) kote edilmiştir. 

Yüzde 60 kendinden üretilir hammadde
RHI, yılda 2 milyondan fazla refraktör ürün üretmektedir: refraktör tuğla, karışımlar, harç/sıva ve fonksiyonel ürünler. Gerekli olan hammaddelerin (manyezi ve dolomit) yüzde 60’ından fazlası grubun yedi adet hammadde tesisinden gelmektedir; bu hammaddeler bu tesislerde yer altından veya yerüstünden çıkartılmakta veya deniz suyundan elde edilmekte ve bu tesislerde işlem görmektedir.   

Refraktör Uygulamaları: Kilit endüstriler; Çelik, Çimento, Kireç, Cam
Refraktör malzemeler, çelik, çimento ve kireç endüstrilerinde, cam ve demirsiz metal (ör: bakır veya alüminyum) üretiminde, ayrıca çevre ve enerji teknolojisinde ve kimya ve petrokimya endüstrilerinde  kullanılır. Refraktörler, 1,200°C ve daha yüksek sıcaklıkları kullanan tüm endüstriyel işlemlerde vazgeçilmez elemanlardır. RHI ürünleri, refraktör ürünler kapsamında çok geniş bir aralıkta yer alan agregaların (ör: çelik dönüştürücüler, çelik kepçe ve kovalar, beton döner fırınlar, cam tanklar, vb.) çok yüksek seviyelerdeki termal, mekanik ve kimyasal strese dayanabilmelerini sağlar.

Sadece global seviyede geneller: ürünler ve sistem çözümleri müşteriye özel uyarlanır
RHI, 10,000’i aşkın müşterisine hiç bir değişiklik veya tavize izin vermeden, refraktör sistem çözümlerini en iyi fiyat-performans oranı ile sunmaya istikrarlı olarak devam etmektedir. RHI, müşteriye özel üretilmiş/uyarlanmış ürünleri ve münferit çözümleri ile, müşterilerinin üretim süreçlerindeki artı değeri yükseltebilmelerine olanak sağlar. RHI, temel endüstriye yönelik tüm agregalar için ürün sunabilen global seviyedeki tek refraktör tedarikçisidir.  RHI marka şemsiyesi, uzun yıllardır piyasada var olan, aralarında Didier, Veitscher, Radex, Dolomiti Franchi, Interstop ve Monofrax gibi markaların bulunduğu bir dizi geleneksel markayı bir araya getirir. RHI, müşterileri ile işbirliği içinde onlar için – verimli bir uygulama elde etmek üzere ürünü, üst düzey mühendisliği ve özel makine aksamını kapsayan – eksiksiz münferit çözümler geliştirmek amacıyla, müşteri tesislerinde sürekli olarak çok sayıda refraktör uzmanı çalıştırmaktadır. 

Kapsamlı ARGE çalışmaları sayesinde teknoloji liderliği
RHI’nin teknoloji alanındaki liderliği, uzun süredir uygulamakta olduğu, Avusturya'nın Leoben şehrindeki global teknoloji merkezinde yoğunlaşmış olan başarılı araştırma ve geliştirme faaliyetlerine dayanmaktadır. 160 civarında uluslararası uzmandan oluşan bir uzman ekibi, RHI’nin Çelik, Endüstri ve Hammadde Bölümleri ve ayrıca dünyaca tanınmış üniversiteler ve araştırma kurumları ve kilit müşterileri ile işbirliği içinde refraktör alanında sürekli yenilikler geliştirmektedir. Şirket gelirinin yüzde birinden fazlası her yıl araştırma ve geliştirme çalışmalarına ayrılmaktadır.

175 yılı aşan gelenek
175 yılı aşan geleneği ile - şirketin kökleri 19. yüzyıla dek uzanmaktadır - RHI, gelenekselliği ve yeniliği üstün kalitedeki standartlarla birleştirmektedir.

Rakamlar

  • 8,000 çalışan

  • 160 ARGE uzmanı

  • Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika ile Çin’de 32 adet üretim ve hammadde tesisi

  • Dört kıtaya yayılmış 70’ten fazla satış ve hizmet sahası

  • Yıllık bazda 2 milyon tonluk refraktör ürünün geliştirilmesi ve üretimi

  • 1.3 milyon ton manyezit ve dolomitin yeraltından çıkartılıp işlenmesi

  • RHI ARGE’ye her yıl yıllık kazancının %1’inden fazlasını yatırmaktadır

  • 180 ülkede 10,000’i aşkın müşteri

  • 175 yılı aşan refraktör geleneği

 

Daha fazla bilgi için bizi arayın:
RHI AG, Medya İlişkileri, Randolf Fochler
Tel: +43 (0)50213 6120, Faks: +43 (0) 50213 6797
E-posta: randolf.fochler@rhi-ag.com